KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15728506
*
nr 1572 8506
Hjalmar Grahn
(1882-1949), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, bildmått: 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 68x58 cm
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2023
kl 20:18:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/10 08:56:43
1
600 kr
21/10 08:57:43
1
Vinnande bud
23/10 18:51:24
2
800 kr
23/10 18:51:24
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Grahn
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.
Läs mer om Hjalmar Grahn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar grahn olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
*
Hjalmar Grahn
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Hjalmar Grahn
nr 1572 8506
Hjalmar Grahn
(1882-1949), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, bildmått: 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 68x58 cm
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/10 08:56:43 | 1 | 600 kr |
21/10 08:57:43 | 1 | Vinnande bud |
23/10 18:51:24 | 2 | 800 kr |
23/10 18:51:24 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Grahn
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.Läs mer om Hjalmar Grahn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar grahn olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19